Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych

Dzisiaj jest: , godz.:

Idź do spisu treści

Menu główne

w grudniu

Wydarzyło się...

*******************************************************************************************************************

I tablica interaktywna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wadowicach Górnych

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014 do zbioru nowoczesnych multimedialnych środków dydaktycznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych dołączyła cenna i bardzo pożyteczna tablica interaktywna. Jej fundatorem jest jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Wadowic Górnych. Zarząd jednostki na jednym z posiedzeń uznał, że warto zainwestować w przyszłość dzieci z naszego środowiska i podjął decyzję o zakupie dla szkoły tego nowoczesnego narzędzia dydaktycznego. Oficjalne przekazanie uczniom tablicy odbyło się 6 grudnia podczas Szkolnego Turnieju Mikołajkowego. Goszczący w tym dniu w szkole przedstawiciele zarządu OSP w Wadowicach Górnych uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w klasie IIIa, podczas których mogli zobaczyć wykorzystanie tablicy interaktywnej w procesie lekcyjnym.
Praca z tablicą umożliwia uczniom bezpośredni, dotykowy kontakt z ekranem, na którym mogą działać i wykonywać wiele ćwiczeń interaktywnych doskonalących ich umiejętności. Dzieci mają możliwość pisania po niej, rysowania, zaznaczania i wykonywania innych czynności bez użycia kredy. W połączeniu z Internetem jest to nieoceniona pomoc. Na bieżąco można prezentować uczniom wiele materiałów zgromadzonych w zasobach edukacyjnych całego świata. Dostęp do  Internetu, pozwala odpowiadać na pojawiające się w czasie zajęć pytania.
Tablica interaktywna jest obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym  współczesnego nauczyciela. Posiada  funkcje, którymi nie dysponują inne środki dydaktyczne, ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych, jakimi dysponuje nauczyciel. Korzystanie z tablicy umożliwia zbliżenie metody poglądowej do praktycznej -  uczniowie mogą na niej wykonywać ćwiczenia i rozwiązywać zadania. Praca z tablicą wyzwala radość z realizowanych zadań, pobudza  zainteresowania, motywację, zwiększa  zaangażowanie uczniów w proces nauczania
uczenia się. Jest to zatem narzędzie dydaktyczne na miarę  XXI wieku, które z pewnością chciałaby posiadać każda klasa i każda szkoła w naszej gminie. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży edukacja dzieci z naszego regionu, o wyposażenie szkół w tego typu środki dydaktyczne. W wielu ośrodkach  tablica interaktywna stosowana jest już od kilku lat. W naszej gminie jest to druga tego typu pomoc. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego są ogromnie wdzięczni OSP w Wadowicach Górnych. Serdecznie dziękujemy!

opracowanie: mgr Teresa Midura; wpisane przez: administrator, 25.01.2014

*******************************************************************************************************************

Jest taki dzień...

Jak co roku w świąteczny nastrój wprowadzili najstarsi uczniowie naszej szkoły. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawego montażu słowno muzycznego, którego głównym motywem były święta, świąteczny nastrój i Bożonarodzeniowe życzenia. W trakcie występu uczniowie klasy szóstej pokazali również krótką scenkę, która przypomniała wszystkim zebranym skąd przy żłóbku wzięli się wół i osiołek. Na scenie zobaczyliśmy anioła, pastuszków, Maryję i Józefa przy żłóbku oraz różne zwierzęta.
Przepięknym ukoronowaniem występu były trzy piosenki świąteczne wykonane przez wszystkich uczniów kasy VI. „Jest taki dzień”, która zabrzmiała jako pierwsza wzbogacona została świetnymi partiami solowymi wykonanymi przez Norberta Sasora i Kamila Warzechę. Kolejna to trudna, ale fantastyczna kolęda z musicalu METRO - „Uciekali” . Tutaj swoje głosy w solówkach zaprezentowali: Norbert Sasor, Aneta Jasiak, Alicja Krawiec i Patrycja Wójcik. Jako ostatnia zabrzmiała świąteczna piosenka w języku angielskim ” Mistletoe and Wine”, którą z pomocą kolegów i koleżanek zaśpiewała Gabriela Stachowicz.
Występujący zebrali oklaski za swoje wystąpienia, a w oku niejednej osoby błysnęła łza. Uczniowie występujący na scenie cieszyli się mogąc zaprezentować efekty swej ciężkiej pracy wszystkim, ale w szczególności występ dedykowali zebranym na widowni ich Rodzicom. Uczniowie przygotowywali się pod pieczą wychowawczyni p. Joanny Indyk, nieocenioną pomoc okazała również p. Anna Kamińska.
Przestawienie zostało urozmaicone występem zespołu muzyczno wokalnego, który do występu przygotowała pani Marta Giża-Mydlarz.

opracowanie: mgr Joanna Indyk; wpisane przez: administrator, 14.01.2014

*******************************************************************************************************************

Turniej singli siatkarskich w Mielcu

Podczas ostatniego weekendu dokładnie w sobotę 14.12.2013 uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych zagrały w Turnieju Singli Siatkarskich VOLLEY Star w Mielcu, który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 przy współpracy z klubem siatkarskim UKS Szóstka Mielec. Turniej odbywa się cyklicznie od trzech lat. Reprezentacja naszej szkoły brała w nim udział po raz drugi. Uczestniczkami rozgrywek były dziewczęta klas IV w większości uczennice klas sportowych o profilu siatkarskim. Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Aleksandra Pietras (11 miejsce) , Sylwia Haracz (18), Agnieszka Midura (19), Paulina Padykuła (21). Ogólnie w Turnieju uczestniczyło 30 dziewcząt z powiatu mieleckiego i województwa. Należy zaznaczyć, że nasze dziewczęta to uczennice klas trzecich, a więc były rok młodsze od pozostałych zawodniczek, a ich udane akcje i waleczność wzbudzały powszechne uznanie. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz, z którego rąk uczestniczki otrzymały nagrody w postaci piłek siatkarskich.

opracowanie: mgr Anna Skucińska; wpisane przez: administrator, 15.12.2013

*******************************************************************************************************************

Po raz kolejny nasze serca otworzyły się na pomoc innym

13 grudnia 2013 r. zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna pt. „TY i JA możemy pomóc”. Po tygodniowej zbiórce słodyczy, produktów spożywczych, artykułów chemicznych, szkolnych i przemysłowych okazało się, że można przygotować świąteczne paczki dla 6 rodzin. Spakowane paczki zostały przekazane przy współpracy z GOPS w Wadowicach Górnych rodzinom z naszej miejscowości i z naszego środowiska. Mamy nadzieję, że w ten sposób mogliśmy przyczynić się do radosnego przezywania Świąt Bożego Narodzenia w ich domach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, a szczególności paniom, które pełniły dyżury przy codziennej zbiórce towarów i ich pakowaniu: M. Kurgan, M. Piechota, A. Wrzesień, J. Kulpa, M. Lolo, J. Bury, R. Wachta, N. Soboń, R. Ryś, E. Pietras, B. Wójcik.

Organizatorzy: panie Joanna Indyk, Anna Śpiewak, Iwona Peret oraz SU

opracowanie: mgr Anna Śpiewak; wpisane przez: administrator, 06.01.2014

*******************************************************************************************************************

Wyniki konkursu "Stroik bożonarodzeniowy"

12 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Były to jednocześnie eliminacje do gminnego konkursu organizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką stroika świątecznego. Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Wpłynęło 29 prac. Stroiki zachwycały oryginalnością, pomysłowością i różnorodnością użytych materiałów.

Wyniki konkursu:
W kategorii klas I-III
1 miejsce
- Kacper Kulpa - kl. II b
2 miejsce - Kinga Dudek - kl. III a
3 miejsce - Natalia Dzięgiel - kl. II b
W kategorii klas IV- VI
1 miejsce - Weronika Zimny - kl. IV
2 miejsce - Julia Węgrzyn - kl. V
3 miejsce - Marek Midura - kl. V
Wyróżnienia:
Liwia Wachta - kl. II a
Wiktoria Węgrzyn - kl. III a
Karolina Janusz - kl IV
Szymon Dzięgiel - kl. IV


Prace, które zajęły trzy pierwsze miejsca w grupie klas I-III i IV-VI reprezentowały szkołę w gminnym konkursie w SOKiR w Wadowicach Dolnych.
Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

opracowanie: mgr inż. Wiesława Bożek; wpisane przez: administrator, 21.12.2013

*******************************************************************************************************************

Nakręciliśmy się na pomaganie Kamilowi!

Kamilek z Mielca ma 7 lat. Chodzi do I klasy jednej z mieleckich szkół. Choruje na zanik mięśni. Potrzebne są fundusze na rehabilitację i specjalistyczne badania. Niestety tych zabiegów nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Chłopcu pomóc można na dwa sposoby. Pierwszy to zbieranie plastikowych nakrętek po napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej. Można także przekazać 1 procent podatku: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. KRS: 0000186434. Z dopiskiem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Kamil Dul 115/D. Konto: Spółdzielczy Bank Ludowy: 89894400030000208820000010.
Nasza szkoła pomaga Kamilkowi przekazując dla niego zebrane nakrętki. Kamilek wraz z mamą i babcią gościł w naszej szkole 6 grudnia. Bawił się z uczniami naszej szkoły w salce korekcyjnej. Był bardzo zadowolony i postanowił jeszcze do nas wrócić.
W podziękowaniu za ofiarowane nakrętki mama Kamilka zaprosiła nas na koncert charytatywny. W poniedziałek 9 grudnia uczniowie IV i V klasy wraz z opiekunami wzięli udział w koncercie „Pomóżmy Kamilowi”. Zawieźliśmy dla Kamilka następne nakrętki oraz obejrzeliśmy popisy dzieci z różnych sekcji działających przy SCK w Mielcu. Miło spędza się czas z myślą, że robimy coś dla innych.
Postanowiliśmy, że wszystkie nakrętki, które uda nam się zebrać przekażemy Kamilkowi.

opracowanie: mgr Joanna Indyk; wpisane przez: administrator, 15.12.2013

*******************************************************************************************************************

X Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

W dniu 6 grudnia 2013 w Naszej szkole jak co roku zagościł Święty Mikołaj i jak zwykle z podarkami dla wszystkich grzecznych dzieci a u nas są tylko takie :-) Po raz X sprawiliśmy radość Naszym Uczniom organizując Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw połączony z pasowaniem pierwszoklasistów na sportowców. Klasy od II do VI zaprezentowały inscenizacje o tematyce sportowej oraz układy taneczne do muzyki. Klasy pierwsze pokonały tor przeszkód, po czym od pani dyrektor Danuty Żelazko otrzymały dyplomy Sportowca Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych i przy pomocy starszych uczniów z wielkim przejęciem złożyły ślubowanie sportowca oraz przyszłego reprezentanta szkoły. Następnie młodzi sportowcy uczestniczyli w konkurencjach mikołajkowych w wyścigach rzędów, a starsi rywalizowali w mini grach sportowych. Świąteczną oprawę oraz dekorację sali gimnastycznej przygotowały wspólnie panie z przedszkola i szkoły. Od wielu lat jest to ulubiony i oczekiwany dzień dla naszych uczniów i niezmiennie wszyscy w tym dniu chodzą w czapeczkach pomocników Świętego Mikołaja. Gośćmi honorowymi byli w tym roku Strażacy z OSP Wadowice Górne, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

opracowanie: mgr Anna Skucińska; wpisane przez: administrator, 12.12.2013

*******************************************************************************************************************

Zawody

W dniu 9.12.2013 uczennice naszej szkoły w drodze eliminacji wzięły udział w półfinale powiatowej mini piłki ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje naszej szkoły tworzyły: Jasiak Aneta, Kasprzak Sabina, Opałacz Patrycja, Święch Joanna, Wrzesień Wioletta, Działo Klaudia, Puła Alicja (GK), Zimny Weronika, Czaja Paulina, Mędrek Maria.
Dziewczęta nasze rozegrały trzy mecze z Trześnią (14:1),Tuszymą (6:5) oraz z Radomyślem Wielkim (2:5). W rezultacie uzyskały drugie miejsce.

W dniu 10.12.2013 roku uczniowie naszej szkoły w drodze eliminacji wzięli udział w półfinale powiatowej mini piłki ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentantami naszej szkoły byli: Grzegorz Hyrchel, Krystian Robak, Adrian Lolo, Kamil Warzecha, Tomasz Kupiec, Wiktor Zimny (GK), Kamil Bożek, Sambor Mateusz, Serafin Dominik.
Rywalizacja wśród chłopców odbywała się w atmosferze fair play. Uczestniczyły w niej zespoły z: Radomyśla Wielkiego (6:6), Woli Mieleckiej (3:5), oraz Przecławia (3:6). Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce.

opracowanie: mgr Bogusława Midura; wpisane przez: administrator, 11.12.2013

*******************************************************************************************************************

Nasi Szachiści mistrzami województwa podkarpackiego!!!

4 grudnia 2013 w Sanoku odbył się Finał Województwa Podkarpackiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W tym roku drużyna naszej szkoły była nie do pokonania. Nie przegrała żadnego meczu, uzyskała 3 remisy i aż 7 zwycięstw. Tym samym nasza reprezentacja zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Nasi zawodnicy zagrali w składzie: Święch Joanna, Należna Gabriela, Chlebicki Mateusz i Para Joanna, rezerwową zawodniczką była Mędrek Maria. Opiekę nad zawodnikami w trakcie turnieju sprawowali działacze KGL "Szarotka" - Adam Krawiec i Iwona Chlebicka.
Jesteśmy dumni z naszych szachistów. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

opracowanie: mgr Teresa Midura; wpisane przez: administrator, 16.12.2013

*******************************************************************************************************************

Święto biblioteki w naszej szkole

W dniu 2.12. obchodziliśmy święto biblioteki. Uczniowie klas młodszych przybyli z wychowawcami do biblioteki. Uczniowie klasy 4 recytowali wiersze o książkach oraz przygotowali zagadki związane z książkami. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami.

opracowanie: mgr Maria Pietras; wpisane przez: administrator, 03.01.2014

*******************************************************************************************************************

Ostatnia modyfikacja: 2014-06-28

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego