Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych

Dzisiaj jest: , godz.:

Idź do spisu treści

Menu główne

w październiku

Wydarzyło się...

*********************************************************************************************************************

Ślubujemy uroczyście!

Dnia 24 października 2013r. pierwszoklasiści naszej szkoły zgodnie z tradycją złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Bardzo starannie przygotowywali się do tej uroczystości. Zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Recytowali wiersze o tematyce związanej z obowiązkami uczniowskimi, śpiewali  i inscenizowali piosenki. W obecności Pani  Dyrektor, rodziców, nauczycieli, przedszkolaków, starszych uczniów złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Danuta Żelazko dokonała obrzędu pasowania. Na pamiątkę tej uroczystości  uczniowie otrzymali pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia. Od starszych uczniów, przedszkolaków i rodziców przyjęli wiele życzeń, serdeczności i prezentów.   Po głównej uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Miłą niespodziankę zrobili właściciele Domu Weselnego "Astoria"  - Marta i Andrzej Midurowie fundując dzieciakom pyszną przekąskę.
Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością i okazali tak wiele zrozumienia i serdeczności.

opracowanie: mgr Kazimiera Żala; wpisane przez: administrator, 11.11.2013

*********************************************************************************************************************

Gminny Konkurs Plastyczny - to już za nami...

W dniu 30 października 2013 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Na palecie Pani Jesieni...”. Wzięli w nim udział uczniowie z 6 szkół podstawowych z Gminy Wadowice Górne: SP Izbiska, SP Wampierzów, SP Wola Wadowska, SP Zabrnie, SP Wadowice Dolne i ZSP Wadowice Górne. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, a każdą placówkę mogło reprezentować 2 uczniów. Do konkursu uczniów przygotowali: B. Jakubus (SP Zabrnie i Wadowice Dolne), B. Pietryka (SP Izbiska), B. Szkotnicka (SP Wampierzów) i A. Śpiewak (ZSP Wadowice Górne i SP Wola Wadowska). Zadaniem konkursowiczów było wykonanie w ciągu 60 min pracy malarskiej na papierze o formacie A2 przy użyciu jedynie barw podstawowych. Temat konkursu - „Na palecie Pani jesieni...” - mógł być zinterpretowany w dowolny sposób,  zależny wyłącznie od pomysłowości i umiejętności uczestników. Jury konkursowe w składzie: S. Żala (przewodnicząca stowarzyszenia Nasze Wadowice), J.Krasowska-Deptuła (nauczyciel biologii w Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych) i E. Wolak (dyrektor Publicznego Przedszkola w Czerminie, nauczyciel edukacji przedszkolnej) dokonało oceny prac i nagrodzono:

I miejsce: Paweł Miga SP Wola Wadowska, Arkadiusz Kopacz SP Wola Wadowska
II miejsce: Gabriela Ryś  ZSP Wadowice Górne
III miejsce: Natalia Babiec SP Zabrnie

Prace konkursowe wykonane były na wysokim poziomie artystycznym. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałymi umiejętnościami malarskimi. Organizatorzy konkursu I. Peret, A. Śpiewak, T. Midura przy wsparciu sponsorów i lokalnych darczyńców wśród których znaleźli się: Gminna Spółdzielnia w Wadowicach Górnych, GER -POL Grzegorz Kusek, Firma Xerima, Zakład Metalowy „Stalex” s.c., Bogusława Midura) przygotowali dla wszystkich uczniów stosowne dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze, za co organizatorzy  składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, gościom i osobom, które zaangażowały się w jego przygotowania i przebieg. Gratulujemy zwycięzcom! Prace konkursowe będzie można zobaczyć w najbliższym czasie na wystawie w Urzędzie Gminy w Wadowicach Górnych.

opracowanie: mgr Anna Śpiewak; wpisane przez: administrator, 04.11.2013

*********************************************************************************************************************

Klasy 2b i 3b zwiedziły rezerwat i szkółkę leśną

Skąpany słońcem 22 października 2013 roku, cudowny jesienny las i my... czyli klasy 2b i 3b wraz z naszymi wychowawczyniami: p. A. Śpiewak i I. Peret w towarzystwie mam: p. J. Kulpy i R. Krupskiej. Tak wyglądała nasza ostatnia wycieczka. Wybraliśmy się do rezerwatu „Bagno Przecławskie” i do szkółki leśnej w Tuszymie. Na początek spotkaliśmy się z leśniczym p. A. Święchem w budynku Nadleśnictwa Tuszyma. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach oraz obejrzeliśmy film, który nauczył nas, czym zajmują się leśniczy. Obejrzeliśmy wystawy, które znajdują się w budynku i wpisaliśmy się na tablicę gości. Najwięcej emocji dostarczyło nam zwiedzenie muzeum bunkra z czasów II wojny światowej pełnego eksponatów z pobliskiej Blizny, gdzie odbywały się próby rakiet V2. Na trasę po bagnach wybrał się z nami inny leśniczy, który swoimi opowieściami nauczył nas wielu ważnych rzeczy. Bagno było piękne, mieniło się kolorami złotej jesieni, przeplatanej zielenią mchów i jodeł. Na koniec trafiliśmy do szkółki leśnej, gdzie mogliśmy nie tylko nauczyć się jak i po co prowadzi się hodowle sadzonek leśnych drzew, ale przede wszystkim pobawić się, odpocząć, pobiegać. Słońce nas rozpieszczało i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Całości dopełniły pyszne kiełbaski z ogniska. Mniam, mniam..., naprawdę nie chciało nam się wracać do szkoły. No cóż, czekamy do następnej tak udanej wycieczki!

opracowanie: mgr Anna Śpiewak; wpisane przez: administrator, 04.11.2013

*********************************************************************************************************************

Sukces naszych szachistów

22 października 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Joanna Święch, Gabriela Należna, Justyna Para i Mateusz Chlebicki pod kierunkiem pana Adama Krawca prezesa Klubu Gier Logicznych „Szarotka”, powtórzyła ubiegłoroczny sukces i zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zawodnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom gry i swobodnie wygrywali kolejne partie. Na 20 rozegranych indywidualnie meczy tylko 2 partie oddali przeciwnikom. Pozostałe należały do nich. Joanna Święch w pięciu rozegranych partiach zdobyła 5 punktów, Gabriela Należna również zapewniła drużynie 5 punktów, Mateusz Chlebicki - 4 punkty i Justyna Para - 4 punkty. Zawodnikami rezerwowymi byli Sebastian Miga i Maria Mędrek. W rozliczeniu ogólnym drużyna zdobyła 10 punktów, co zapewniło jej I miejsce. Tym samym reprezentacja naszej szkoły wraz z drugą w tabeli SP Podleszany zakwalifikowała się do finału rejonowego, który odbędzie się 12-ego listopada w ODK w Mielcu.
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki w kolejnych zmaganiach.

opracowanie: mgr Teresa Midura; wpisane przez: administrator, 31.10.2013

*********************************************************************************************************************

Wyjazd klasy VI do teatru

W dniu 30 października 2013 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią obejrzeli w teatrze „Maska” w Rzeszowie wersję jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena „Dzikie łabędzie”.
Ten fantastyczny spektakl to przepełniona grozą opowieść o sile miłości, cierpliwości i wytrwałym dążeniu do celu. Walorami przedstawienia jest piękna muzyka, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz wspaniałe kostiumy i tajemnicza scenografia.
Wszyscy z przyjemnością obejrzeli tę niepowtarzalną i niezwykłą inscenizację.
Zwieńczeniem pobytu w teatrze była lekcja w Muzeum Lalek Teatralnych, w którym aktorka Maria Dańczyszyn przedstawiła rodzaje lalek teatralnych, zasady animacji kukły i pacynki oraz pokazała pozostałe zbiory muzeum.

opracowanie: mgr Joanna Indyk; wpisane przez: administrator, 30.10.2013

*********************************************************************************************************************

"Miłosierdzie Boże dla całego świata" - 20-26.10.2013

Raz w roku w październiku cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Podczas tych dni ogarniamy modlitwą dzieci świata i misjonarzy wśród nich pracujących. Uświadamiamy sobie również naszą odpowiedzialność za misje.
Pan Jezus posłał Apostołów na cały świat, aby nauczali, udzielali chrztu i głosili miłość Boga. Dzisiaj to zadanie wypełniają misjonarze. W tygodniu misyjnym w sposób szczególny pamiętamy o nich i modlimy się za nich, bo poświęcili swoje życie na głoszenie Ewangelii.
Błogosławiony Jan Paweł II często przypominał, że Światowy Dzień Misyjny jednoczy wszystkie dzieci Kościoła, nie tylko w modlitwie, lecz również w solidarności, w niesieniu pomocy i w dzieleniu się dobrami materialnymi na rzecz misji. Każdego roku papież pisze na ten dzień specjalne orędzie, którego hasło brzmi „
Miłosierdzie Boże dla całego świata”.
W naszej szkole na lekcjach katechezy w przedszkolu i szkole uczniowie zapoznawali się z pracą misyjną i życiem dzieci w krajach misyjnych. Oglądając prezentację uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia zrobione przez misjonarzy z różnych krajów misyjnych, a w starszych klasach przeczytać ich listy.
Poznane „wiadomości misyjne” uwrażliwiały dzieci na potrzeby drugiej osoby, która może żyć gdzieś daleko w kraju misyjnym, ale również blisko nas.
Katechezy misyjne były bardzo atrakcyjne, gdyż wszyscy mieli możliwość przymierzenia stroju ludzi żyjących w Ameryce Południowej
poncha i kapelusza zwanego sombrerro.
Spotkania misyjne przeprowadziła nasza pani katechetka
Eliza Szyprowska.

opracowanie: mgr Eliza Szyprowska; wpisane przez: administrator, 24.10.2013

*********************************************************************************************************************

Uczymy się nie dla siebie, lecz dla życia...

Takie motto przyświecało uroczystości, jaka miała miejsce w naszym Zespole 15 października 2013 roku, poświęconej obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Akademia odbyła się z udziałem przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i gości: emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi. Zaproszenie na tę uroczystość przyjął również Wójt Gminy Wadowice Górne - Stefan Rysak. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klas IV-VI pod opieką opiekuna SU - pani Joanny Indyk.
Na początek pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie przedstawiła dzieciom każdego z gości. W programie artystycznym usłyszeliśmy piękne wiersze, mądre sentencje i wiele radosnych piosenek w wykonaniu naszych uczniów. Zespół muzyczny, który od niedawna istnieje w naszej szkole, zagrał dla nauczycieli utwór pt. „Życzymy, życzymy...”, a występujący na scenie uczniowie wręczyli gościom i nauczycielom wrzosy oraz laurki z życzeniami wykonane własnoręcznie przez uczestników koła plastycznego. W dalszej części uroczystości pani Dyrektor dokonała wręczenia nagród kilku nauczycielom za ich pracę , podkreślając jednocześnie, że wszyscy nauczyciele naszej placówki zasługują na podziękowania za zaangażowanie w pracę i osiągnięcia naszej szkoły. Życzenia dla nauczycieli i pracowników obsługi złożył również pan Wójt, przekazując na ręce pani Dyrektor Danuty Żelazko podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci. Na koniec wystąpił także pan Misiak, który w imieniu emerytów przekazał podziękowania za zaproszenie na tę uroczystość.

opracowanie: mgr Anna Śpiewak; wpisane przez: administrator, 22.10.2013

*********************************************************************************************************************

Indywidualne Biegi Przełajowe

11.10.2013 na obiektach MOSiR w Mielcu odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację 24 uczniów zgodnie z zasadą „Sport dla wszystkich”. W kategorii dziewczęta i chłopcy młodsi (bieg na 500 m) wystartowały 3 dziewczynki z klasy IV Czaja Paulina miejsce 7, Krupa Weronika 20, Miga Natalia 32 ; oraz 4 chłopców Dzięgiel Szymon miejsce 11, Pietras Wojciech 32, Gajda Mateusz 33, Ozimek Michał 34. W obu kategoriach startowało po około 50 uczestników z całego powiatu mieleckiego.
W kategorii dziewczęta i chłopcy starsi czyli klasy V i VI bieg odbywał się na 1 km . Startowali:
Święch Joanna miejsce 21, Wrzesień Wioletta 28; oraz Jasiak Aneta, Krawiec Natalia, Należna Gabriela, Wachta Urszula, Krawiec Wiktoria, Działo Klaudia, Mędrek Maria oraz Hyrchel Grzegorz miejsce 10, Lolo Adam 14, Warzecha Kamil 24, Robak Krystian 26, Lolo Adrian, Duracz Jakub, Midura Marek, Kupiec Tomasz. Nasi reprezentanci zdobyli kolejne cenne punkty w rywalizacji szkół Podkarpacia. W ubiegłym roku nasza szkoła zajęła w rankingu usportowionych szkół 191 miejsce wśród 700 szkół podstawowych na Podkarpaciu.

Bieg na długim dystansie pół kilometra i kilometr jest bardzo wyczerpujący fizycznie sprawdza również charakter uczestnika dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim którzy podjęli się udziału i ukończyli przełaje :-)

opracowanie: mgr Anna Skucińska; wpisane przez: administrator, 22.10.2013

*********************************************************************************************************************

Ostatnia modyfikacja: 2014-06-28

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego